Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021

O czym jest nasz projekt? Tworzymy lokalną diagnozę społeczną, która ma nam wskazać drogę współdziałania razem z Wami – najbardziej atrakcyjną i dostosowaną do Waszych potrzeb oraz zainteresowań. Dzięki temu projektowi będziemy wspólnie tworzyć inicjatywy lokalne w Kłobucku!

Mamy do Was ogromną prośbę – przygotowaliśmy ankiety dla wybranych trzech grup odbiorczych – MŁODZIEŻY, DOROSŁYCH i OSÓB ZE SZCZEGÓLNYMI POTRZEBAMI. Chcemy Was lepiej poznać i wspólnie realizować Wasze kreatywne pomysły!

W tym celu prosimy o wypełnienie ankiety – nie zajmie Wam to więcej niż 5 minut! Na plakatach znajdują się także kody QR, które odeślą Was bezpośrednio do ankiet!

Dziękujemy bardzo serdecznie za każdą wypełnioną ankietę!

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021”.

Inicjatywa Pani Grażyny Makles

Inicjatywa Pana Jacka Janikowskiego

Inicjatywa Pana Marka Palutkiewicza

Ogłoszenie wyników konkursu na Inicjatywy Lokalne Domy Kultury+ 2021

24 czerwca 2021 r. odbyła się Rada Ekspertów, podczas której wyłoniono zwycięskie inicjatywy, które zostaną zrealizowane w ramach Kuźni Lokalnych Pomysłów.

Otrzymaliśmy 12 zgłoszeń, z których najwyżej ocenione przez ekspertów i inicjatorów zostały:
1) „Summer California Festival” – Kacper Polis – 22 punkty;
2) „Mural na ścianie” – Bartosz Stępiński – 21 punktów;
3) „Simply Sounds” – koncert na rynku przy kawie w pięknym make-upie – Robert Madziarz – 11 punktów;
4) „Artystyczne warsztaty wizażu i bodypaintingu” – Anna Kaczmarek Ana Barking – 11 punktów.

Serdecznie gratulujemy! Wybrane inicjatywy zostaną zrealizowane od 30 lipca do 13 listopada 2021 r.

Otrzymane zgłoszenia konkursowe były niesamowite i twórcze, dlatego postanowiliśmy, że wszystkie inicjatywy zostaną zrealizowane we współpracy z pomysłodawcami w ramach działalności MOK Kłobuck. Oto lista wydarzeń, które sukcesywnie będziemy realizować po Kuźni Lokalnych Pomysłów:

• konkurs literacki „Nasze podróże z walizką i paszportem” – Joanna Matyja;
  • gra miejska „I JEST NIEPODLEGŁA” – Beata Pluta;
  • rzemiosło artystyczne – Monika Gancarek;
  • „Dziesięć najważniejszych, zwyczajnych dni” – Małgorzata Piętka;
  • „Co dziś zjemy w Kłobucku? Kłobuck gotuje! Cztery pory roku na talerzu – po kłobucku. Kłobucka uczta. Wspominki kulinarne Kłobucka. Kłobucki przepiśnik na każdą porę” – Irena Orzełek;
  • „Kłobucki bon ton, czyli Nie wybryk kultury” – Sylwia Bola;
  • „Podróż przez baśnie tysiąca i jednej nocy” – Alicja Skupień;
  • I Turniej warcabowy „Warcaby łączą pokolenia” – Krzysztof Kaczmarzyk.

Dziękujemy bardzo serdecznie naszej Radzie Ekspertów (Bartosz Saran, Marek Palutkiewicz) oraz naszej animatorce Agacie Lisowicz-Wala za poświęcony czas i rzetelną ocenę inicjatyw. Już dzisiaj zapraszamy do uczestniczenia w wydarzeniach Kuźni Lokalnych Pomysłów.

[AKTUALIZACJA] Ze względu na wycofanie się pomysłodawcy z realizacji inicjatywy „Simply Sounds – koncert na rynku przy kawie w pięknym make-upie”, zostanie zrealizowany następny najwyżej oceniony pomysł – „Rzemiosło artystyczne – Monika Gancarek”.

KUŹNIA LOKALNYCH POMYSŁÓW

Projekt Kuźnia Lokalnych Pomysłów jest dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy Lokalne 2021.

Pierwsza część programu obejmuje diagnozę potrzeb kulturalnych mieszkańców Kłobucka.

W drugiej części następuje realizacja od 3 do 7 pomysłów kulturalnych będących odpowiedzią na
potrzeby społeczności wynikające z przeprowadzonej diagnozy. Niniejszy nabór pomysłów kierowany jest do pasjonatów, hobbystów, osób indywidualnych, grup formalnych i nieformalnych, które gotowe są do podjęcia wyzwania, jakim jest realizowanie kulturalnych działań pobudzających mieszkańców gminy Kłobuck do aktywnego udziału w lokalnym życiu kulturalnym.

Jeśli masz ciekawy pomysł kulturalny i jesteś gotowy podjąć to wyzwanie, ten konkurs jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami konkursu.

WYKAZ KOSZTÓW KWALIFIKOWANYCH

KARTA ZGŁOSZENIA [PLIK PDF]

KARTA ZGŁOSZENIA [PLIK DOC]

LOGO KONKURSU [PLIK JPG]

RAPORT Z DIAGNOZY
„KŁOBUCK – KULTURALNE MIASTO MARZEŃ”

Raport został napisany przez pracowników i instruktorów MOK Kłobuck. W naszym zamyśle nie ma to być długi i niezrozumiały raport, którego nikt nie przeczyta, a dokument stworzony przez lokalny zespół z domu kultury. Dlatego
wnioski z diagnozy przedstawiamy w graficznym obrazie komiksowym, który opracowała również nasza koleżanka z zespołu.

Chcieliśmy być jak najbardziej zaangażowani w proces badawczy, by jeszcze lepiej poznać lokalne zasoby i
oczekiwania mieszkańców.

Przy badaniu młodzieży w szkołach wspomagała nas animatorka NCK, przy opracowaniu ankiety i konsultowaniu wniosków do raportu końcowego wspierał nas ekspert tzw. „trzecie oko”.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z raportem.