XXXIII Regionalny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa”

XXXIII Regionalny Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa” Kłobuck-Częstochowa 2022
eliminacje gminne i powiatowe organizowane przez MOK Kłobuck
w dniach 20 i 22 kwietnia 2022 r.

Tegoroczny konkurs odbędzie się stacjonarnie oraz na podstawie nagrań wideo nadesłanych przez uczestników (szczegóły w regulaminie).

Konkurs jest jednym z najstarszych i największych konkursów recytatorskich/mówienia scenicznego w województwie śląskim. Adresowany jest do dzieci i młodzieży (w 3 grupach wiekowych – uczniowie klas I-III SP, klas IV-VI SP oraz klas VII-VIII SP).

Celem konkursu jest przede wszystkim zachęcenie uczestników do obcowania z literaturą, do poszukiwania wartościowych literacko tekstów poetyckich i prozy. Konkurs sprzyja pielęgnowaniu kultury języka polskiego, uczestnikom oraz ich opiekunom umożliwia integrację i wymianę doświadczeń.

Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych powiatu kłobuckiego.

Jurorzy dokonają wyboru laureatów w kwietniu br., o ewentualnej uroczystości wręczenia nagród zostaną powiadomieni jedynie laureaci i ich opiekunowie. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany terminu uroczystości lub przeprowadzenia jej w innej formie niż zazwyczaj, w zależności od sytuacji epidemiologicznej w kraju.

REGULAMIN – ELIMINACJE GMINNE
REGULAMIN – ELIMINACJE POWIATOWE
KARTA UCZESTNIKA [PDF]
KARTA UCZESTNIKA [ODT]
VADEMECUM MŁODEGO RECYTATORA

Ogłaszamy listę laureatów eliminacji powiatowych XXXIII Regionalnego Konkursu Recytatorskiego „Wrażliwość na słowa” organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku w dniu 22 kwietnia 2022 r.:

(porządek alfabetyczny)
Strzeszyna Hanna – SP nr 1 w Kłobucku
Ślusarczyk Maja – GZSP nr 1 w Popowie
Ząbkowska Natalia – SP w Zajączkach Pierwszych

Na rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników (miejsc i lokat) zapraszamy ww. osoby, w poniedziałek 25 kwietnia 2022 r. o godzinie 18:00 do Miejskiego Ośrodka Kultury w Kłobucku, wówczas przedstawimy wszystkie szczegóły.

Gratulujemy i zapraszamy.