I Powiatowy Konkurs Plastyczno-Literacki o Tytuł Mistrza Kronikarstwa im. Jana Długosza to grudniowe wspomnienie urodzin najwybitniejszego kronikarza naszej historii.

Zaangażowanie młodych ludzi do śledzenia wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Miejski Ośrodek Kultury w Kłobucku, umiejętność dokumentowania ważnych wydarzeń oraz kontynuowanie tradycji kronikarskich – to główne założenia konkursu powstałego z inicjatywy Pani Grażyny Makles w ramach projektu „Kuźnia kulturalna 3.0”. Partnerem wydarzenia jest Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Opatowie.

2 grudnia 2019 r. uczestnicy w literacki sposób opisali wylosowane wydarzenie kulturalne i stworzyli prawdziwe karty kroniki.

Jury oceniło wartość literacką i plastyczną kartek kroniki oraz oryginalność i estetykę wykonania pracy.

I miejsce:
Szkoła Podstawowa w Waleńczowie